Plavkové podprsenky

Podprsenky plavek, podobně jako klasické podprsenky podléhají módě a jsou k dispozici v několika základních typech. Volíme je dle oblíbenosti, ale hlavně podle toho, jestli chceme dekolt spíše zviditelnit, nebo skrýt (zvětšit či zmenšit).

 

Dámy s nadměrnou velikostí horního dílu preferují měkký vymodelovaný košíček, neboť dobře fixuje poprsí a navíc jej opticky zmenšuje. Vybírají také spíše plavky na zapínání než na zavazování.

 

Hitem poslední sezóny se staly push-up plavkové podprsenky pro svou schopnost modelovat a pozvednout poprsí. Do obliby se dostaly také bardotky (balkónovky) s nižšími boky košíčků, které je možno nosit i s odepnutými ramínky.

Pro sportovně založené ženy jsou ideální volbou sportovní podprsenky, popřípadě bandeau.

 

Klasickým střihem nikdo nic nezkazí a může také vypadat skvěle. Stálicí mezi plavkovými podprsenkami bývá trojúhelníkový střih košíčků a plavky na zavazování. Sluší každému a dobře sedí na místě.

U holčiček bývá oblíbená tzv. lambáda (široký pruh horního dílu s ramínky) neboli top na ramínkách.

Plavkové podprsenky se dělí na soft podprsenky, push-up, bardotky, sportovní podprsenky a bandeau (pruh horního dílu většinou bez ramínek). Některé varianty mohou být s vyjímatelnými vycpávkami, jiné vymodelované, anebo bez výztuže,  s kosticemi,  anebo bez kostic.